League of Legends

Vladimir Rehberi

Burak Varol, 27 Ocak 2015 Salı

Sayfa: 1 / 1Nam-ı Diğer Vladimir

Vladimir / The crimson ReaperGeldik yine yeni bir karakter incelemesine. Vladimir league of legends tarihinin en fantastik karakterlerinden birisi bana göre.
Ne tür bir insan böyle bir hero tasarlayabilir ki ?


Daha şimdiden ne alaka *** dediğinizi duyar gibiyim. Buyrun şöyle ön saflara gelin nedenini açıklayayım..En başta mana sıkıntısı yok. Çatur çutur uçana kaçana sıkmakla mükellef. Dahası da var. Sınırsız ve bedelsiz Sustain'i mevcut. Senin bir tarafın terliyoe Harass atıp laneden düşürücem diye Vladimir'in umurunda mı ? Arka arkaya hiç damage yemeden Q skillini 2-3 kere kullanması canını doldurmasına yetip artıyor bile.

Kesmek için kule altına girersin ignite atar gömülür yerin dibine sen  kuleden 3 damage yemeden de çıkmaz yerden. Hadi işin yoksa ayıkla pirincin taşını kill alıcam derken kendin ölebilirsin. neyse Bu kadar yeter diğerlerini skilleri tanıttıktan sonra konuşalım. Buyrun şöyle biraz aşağılara.
-Skiller-

Crimson Pact(pasif) : Her 40 health, Vladimir'e 1 AP veriyor ve her 1 Ap Vladimir'e 1.8 health veriyor. (Kendi kendine stacklenmez. Yani 40 can geldi 1 ap bonus geldi , o gelen 1 ap bonustan tekrar health gelmez)
____________________

Transfusion(Q) : Vladimir hedeflediği rakip minion yada rakip şampiyonun canını emer.
____________________

Sanguine PooL(W) : vladimir candan feragat ederek kan havuzuna dalar ve 2 saniyeliğine hedef alınamaz hale gelir. Havuzun içerisinde bulunan rakipleri yavaşlatır ve canlarını emer.(minionlara da işler.)
____________________

Tides of Blood(E): Vladimir bir kan sağanağı başlatarak çevresindeki rakiplere hasar verir. Kısa aralıklarla gerçekleştirilen birden fazla kan yağmuru fazladan bedele mal olur ve fazladan hasar verdiği gibi, Vladimir'in iyileşme ve yenilenme hızını arttırır.
____________________

Hemoplague(R): Vladimir belli bir bölgeye bulaşıcı bir hastalık yayar. Etkilenen rakipler, etki süresi boyunca artacak şekilde hasar alır. Kan Vebası'na tutulan rakipler, birkaç saniye sonra ek büyü hasarı alır.(boom!)
____________________


-Vladimir in Avantajları ve Dezavantajlarına bakalım birazda-Yazımın başında da belirttiğim gibi sınırsız ve bedelsiz sustain. Lane de geride olsa bile kolayca farm yapıp lanede kalmasını sağlıyor.

Pasifi sayesinde oyun sonunda(late game'de) ön saflarda yeteri kadar hasar tutabilecek ve bir o kadar da hasar verebilcek potansiyele sahip.

Ultisi kaybetmek üzere olduğunuz bir tf'yi (takım savaşı) kazanmanızı sağlayabilir. Tabiki doğru bir kullanımla.

Bütün bu güzel yanlarının dışında skill cost olarak mana değil can kullanıyor olması early game de W ve E skillerini kullanmanız konusunda oynucuları biraz tereddüte bırakıyor.

yerine mıhlama sersemletme gibi cc ağırlıklı yeteneklerinden yoksun(sadece W yeteneği sayesinde ufak bir yavaşlatma etkisine sahip).

Fiora,darius,renekton,ryze,vs.. gibi lane ini ittirip başka lanelere gitmesi cc eksikliğinden ötürü çoğu zaman hüsranla sonuçlanır. Bu yüzden lane ini kazansa bile Team Fight dışında oyun taşıma şansı pek yoktur.

Birde özellikle eklemek istediğim bir konu var. E skill'i arka arkaya kullandıkça güçlenir. Fakat en fazla 4 defaya kadar birikir bu ufak gözükse de çok can yakabilen bir güçlendirmedir.

Şimdi bütün bu anlattıklarımdan yola çıkarak kısa bir özet geçmek istiyorum.


* Lanede farm alma konusunda uzman.
* Skill costları yüzünden early game'de önde az canla gank e gelen jungle'a yakalanmamak için sadece Q skill ini kullanmaya itiyor oyuncuları.
* Yav ben bir gideyim belki kill alırım ya da aldırırım gibi bir düşünce geri düştüğünüz bir lane de daha da geri düşmenizi sağlayabilir. Farmınıza bakın!
* E skill inizi stackleyip early game de canınızdan olmayın.

* Size dive atmak isteyen oyunculara ignite atıp hızlıca bütün skillerinizi yedirip kan havuzunuza dalmak rakiplerinizin üzerinde mükemmel bir jumpscare(aniden korkutmak)etkisi bırakacaktır.
*Bütün yazdıklarımın dışında unutulmaması gereken tek nokta

Vladimir biraz yetenek , biraz zeka birazda takım gerektiren bir karakterdir.

Bütün verdiğim bilgiler tam anlamıyla vladimirin oynanışı ve yapısıyla ilgidir. 
Şimdi okuyacaklarınız ise incelememizin ana konusu olan Vladimir üzerindeki acımasız eleştirilerim ve övgülerimdir.Vladimir gibi güzel bir hero yapmışsın iyi eyvallah. Mükemmel bir oynanışa, inanılmaz bir farm yeteneğine sahip. Sen bir karakteri en üst düzeye çıkartıp 1 hafta boyunca herkesin karakteri satın almasını sağlayıp arkasından gelen 4 hafta içerisinde tam 5 kere nerflersen[Çıkış tarihinden itibaren tam 7 kere nerflendi] ben de ulaşabildiğim bütün insanlara Vladimir'in aslında düzgün oynandığı zaman HALA nekadar güçlü ve eğlenceli bir karakter olduğunu göstermek için bu yazıyı yazmak zorunda kalırım. Türkiye serverında 1 sezon oynadım.
[sezon 3] Kendi oyunlarım dahil toplasan 50 kere vladimir ya görmüşümdür ya görmemişimdir.

Vladimirin bu durumunu Türkçe rock yapan Flört grubunun bir şarkı sözüyle özetlemek isterim.
 "Lan yola yola bişey bırakmadılar, Lan ne varsa elinden aldılar..!"
-Flört-Rasta Baba-
Yazımı vladimir'in hikayesinden ufak bir alıntıyla ve kendi sözüyle bitirmek istiyorum.
Herşeyi bir kenera bırakıp League of Legends'ın sadece bir oyun olduğunu ve oyunların bizleri eğlendirmek için olduğunu unutmayınız.
Vladimir, daha bir gün önce kendi yaşında iki oğlanı öldürmüştü.
 Bunu da sadece etrafa saçılan o baş döndürücü kızıllığın keyfine varmak için yapmıştı.
”İçinde akan şey, ölümün olacak.”
--VladimirBurak Varol
Eu West
Sana inanmayanlar uğruna savaşırsan kahraman olursun. 

Facebook Yorumlar

TrGamer Yorumlar

Onaysız yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız.
Yazan  
Yorum  
Vazgeç Gönder